Dzisiaj jest poniedziałek, 04 marca 2024r. Imienieny Kazimierza i Łucji
Spotkanie z podinspektorem Romanem Szelągiem

Spotkanie z podinspektorem Romanem Szelągiem

Dnia 23 stycznia 2010 podczas zebrania z rodzicami uczniów naszej szkoły odbyło się szkolenie profilaktyczne. Godzinną prelekcję przeprowadził podinspektor Komendy Policji w Kaliszu Roman Szeląg - ekspert ds. Prewencji Kryminalnej, Kawaler Orderu Uśmiechu. Tematyka spotkania: "Zagrożenia środkami psychoaktywnymi - wskazówki dla rodziców". W spotkaniu uczestniczyli rodzice, dyrektor szkoły, wychowawcy, nauczyciele oraz pedagog szkolny.
Zorganizowaliśmy to spotkanie w celu informacyjnym. Prowadzący zapoznał rodziców z zagrożeniami oraz przekazał informacje w jaki sposób należy obserwować dzieci w przypadku podejrzenia zażywania narkotyków. Wymienił typowe objawy, które mogą ewentualnie zaniepokoić opiekunów. Prelekcja wzbogacona była o materiały, które rodzice mogli poznać, dotknąć i zobaczyć. Pan Roman Szeląg informując o zagrożeniach zachęcał rodziców do większej czujności i uważniejszego obserwowania nastolatków.

Spotkanie zorganizowane było na prośbę rodziców. Organizacją spotkania zajęły się panie odpowiedzialne za  działania profilaktyczne z obszaru: narkotyki i używki: Anna Paszkowska i Elżbieta Hutko.