Dzisiaj jest niedziela, 21 lipca 2024r. Imienieny Daniela i Andrzeja
Projekt ekologiczny "Klimatyczna klasa".

Projekt ekologiczny "Klimatyczna klasa".

Projekt "Klimatyczna Klasa 1-3" ma charakter ogólnopolski, jego organizatorem jest Fundacja Uniwersytet Dzieci. Do tego projektu przystąpiły dzieci z klasy IIa Szkoły Podstawowej w Koźminku pod opieką pani Małgorzaty Nawrockiej.  Uczniowie trenowali  kompetencje społeczne, posiedli  wiedzę na temat ochrony klimatu i recyklingu, uczyli się myślenia i prowadzenia doświadczeń, przekonali się, że nauka  jest  ciekawa!

Projekt miał na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych, ich rodziców oraz zainspirowanie nauczycieli w  jaki sposób wprowadzać do szkół tematykę zmian klimatycznych i ochrony klimatu.

Klasa IIa otrzymała zestaw badawczy, który pozwolił przeprowadzić kilka prostych, ale efektownych doświadczeń i obserwacji przyrodniczych. Uczniowie mieli okazję zaprojektować zielone obszary i stworzyć makiety, sprawdzali, dlaczego miasta nagrzewają się szybciej niż tereny wiejskie,  dowiedzieli się, jak ocenić stopień zanieczyszczenia powietrza.

Nagrodami dla uczestników były:

  • indeksy dla uczniów do notowania postępów w projekcie, 
  • list do dyrekcji szkoły informujący o udziale w projekcie, 
  • artykuły specjalistyczne (strefa wiedzy dla nauczyciela) i inne materiały dydaktyczne, w tym filmy,
  • certyfikat dla nauczyciela oraz dyplom dla klasy.

Końcowym etapem  naszych prac i  pogłębiania wiedzy o tym, że jako ludzie mamy wpływ na otaczające nas środowisko było  wykonanie ozdoby, zabawki lub  przedmiotu użytkowego z odpadów.

Uczniów klasy IIa można już  nazwać  małymi  ekologami!