Dzisiaj jest poniedziałek, 04 marca 2024r. Imienieny Kazimierza i Łucji
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka 2020

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka 2020

17 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

Data ta jest rocznicą urodzin autora opowieści o misiu o bardzo małym rozumku. W obchody włączyli się wszyscy wychowawcy klas I - III, bibliotekarz i nauczyciele pracujący w szkolnej świetlicy.

Pedagodzy przybliżali postać misia czytając uczniom jego przygody. Dzieci przebrały się w kubusiowe stroje, a także przyniosły maskotki, którymi ozdobiły swoje klasy. W izbach lekcyjnych, świetlicy, bibliotece szkolnej nie zabrakło dekoracji związanych z Kubusiem i innymi mieszkańcami Stumilowego Lasu. W bibliotece wyeksponowano książki o najsłynniejszym misiu jakim jest Kubuś Puchatek. Zostały tam również ogłoszone dwa konkursy (plastyczny i dotyczący wiedzy o misiu), które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów.

W ramach obchodów urodzin misia o małym rozumku w bibliotece szkolnej na dzieci czekało wiele niespodzianek (rebusy, krzyżówki, wykreślanki, kolorowanki oraz "małe co nieco".

Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem miało na celu przybliżenie uczniom postaci misia i jego przyjaciół, zapoznanie z historią powstania książki oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

 

G.Siewieja

M.D.Józefiak