Dzisiaj jest niedziela, 21 lipca 2024r. Imienieny Daniela i Andrzeja
7 grudnia w Zbiersku odbyło się XVII Świąteczne Spotkanie z Tradycją.

7 grudnia w Zbiersku odbyło się XVII Świąteczne Spotkanie z Tradycją.

Jak co roku na spotkaniu nie zabrakło pięknie przygotowanej części artystycznej, po której Koła Gospodyń Wiejskich, Szkoły oraz Stowarzyszenia z terenu powiatu kaliskiego prezentowały stoły świąteczne.

Gminę Koźminek w tym roku reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich Rogal "Rogalik".

Stół wigilijny i dania jakie się na nim znajdują to niewątpliwie ważny element nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. To przy nim zbiera się cała rodzina, rozmawia, obdarowywane się prezentami oraz łamie się opłatkiem symbolem pojednania.

Na świątecznym stole przygotowanym przez panie z KGW Rogal "Rogalik" nie zabrakło wielu tradycyjnych potraw wigilijnych. Wszyscy zgromadzeni na imprezie gości mogli już w tą sobotę poczuć przedsmak Świąt i skosztować: ryb pod różnymi postaciami, kapusty z grochem, kaszy z grzybami, rolad rybnych, makiełek, ciast świątecznych w tym pięknego i pysznego tortu świątecznego  oraz wielu innych potraw, które charakteryzują Święta Bożego Narodzenia.

W trakcie spotkania odbył się również konkurs kulinarny, pn. "Tradycyjny Stół Wigilijny", za udział w którym nasze KGW  otrzymało wyróżnienie.

Słowa podziękowania za przygotowanie wszystkich potraw i udział w Świątecznym Spotkaniu z Tradycja  należą się: Janinie Kępie, Iwonie Durman, Teresie Chałęzie, Grażynie Nowickiej oraz Klaudii Kępie.